16
10 2017
1883

Despre necesitatea de calculare a TVA pentru bonusurile acordate

Pentru fidelitate clienților le sunt oferite bonusuri sub formă monetară. Apare oare necesitatea de calculare a TVA și de eliberare a facturii fiscale pentru bonusurile oferite?

În conformitate cu prevederile art. 95 alin. (1) lit. a)din CF, obiect al impunerii cu TVA este livrarea mărfurilor, serviciilor de către subiecții impozabili, reprezentând rezultatul activității lor de întreprinzător în Republica Moldova.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.