09
10 2019
98

Dreptul la scutire la plata impozitului pe bunurile imobiliare pentru pensionarii altor state

O pensionară în baza legitimației de pensionar al Ucrainei, a primit Avizul de plată a impozitului pe bunurile imobiliare. În același timp persoana este cetățeană a RM și a atins vârsta de pensionare potrivit legislației RM. Poate pretinde persoana dată la scutirea de achitare a impozitului pe bunurile imobiliare?

Categoriile de persoane și condițiile în care acestea beneficiază de scutire la plata impozitului pe bunurile imobiliare sunt stabilite în art. 283 alin. (1) lit. h)-l), alin. (2) și (21) din CF.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.