16
08 2017
667

Prezentarea facturilor fiscale la transmiterea drepturilor de proprietate asupra bunurilor de către întreprindere către fondator

Reprezintă livrare impozabilă cu TVA transmiterea drepturilor de proprietate asupra bunurilor de către întreprindere către fondator în cazul pierderii acestuia a calității de fondator? Este necesar de eliberat factura fiscală?

În conformitate cu prevederile art. 95 alin. (1) lit. a) și art. 93 pct. 3) și 6) din CF,livrarea de mărfuri în cadrul activității de întreprinzător cu transmiterea drepturilor de proprietate asupra acestora constituie obiect al impunerii cu TVA.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.