30
05 2018
1356

Trecerea în cont a TVA pentru procurările anterioare înregistrării

Gospodăria Ţărănească, devenind plătitor de TVA în 2017, a decis să treacă în cont TVA, conform art. 102 din CF, de la procurările efectuate pe ultimii patru ani – 2013-2016. Este corect?

În conformitate cu prevederile art. 112 alin. (1) din Codul fiscal,
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.