27
02 2018
139

10. (28.12.5) Cum se impozitează cu TVA serviciile de comercializare a biletelor la transportul de pasageri pe teritoriul ţării?

În conformitate cu prevederile art.103 alin.(1) pct.17) din Codul fiscal, serviciile de comercializare a biletelor pentru transportul pasagerilor pe teritoriul ţării, sunt scutite de TVA fără drept de deducere.

[Modificare în Baza generalizată a practicii fiscale în temeiul Legii pentru modificarea şi completarea unor acte legislative nr.288 din 15.12.2017, în vigoare de la data 01.01.2018].

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.