15
11 2017
234

2. (29.6.15) Au obligația rezidenții parcurilor pentru tehnologia informației cu statut de persoană fizică (întreprinzător individual) de a include în Declarația persoanei fizice cu privire la impozitul pe venit venitul obținut din activitatea desfășurată în parc?

Rezidenții parcurilor pentru tehnologia informației cu statut de persoană fizică (întreprinzător individual) nu vor include în declarația anuală a persoanei fizice cu privire la impozitul pe venit venitul obținut din activitatea desfășurată în parc (art. 376 alin. (4) din Codul fiscal).

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.