27
12 2017
286

2. (35.1.18) Se va permite entităţilor imprimarea de sine stătător a formularelor facturii fiscale doar într-o singură limbă?

Conform pct.5 din Ordinul ministrului finanţelor cu privire la aprobarea formularului tipizat de document primar cu regim special„Factura fiscală” şi a Instrucţiunii privind completarea acestuia nr.118 din 28 august 2017, modificat prin Ordinul ministrului finanţelor nr.143 din 23 noiembrie 2017 (Monitorul Oficial al Republicii Moldova, 2017, nr.434-439, art.2240), entităţilor, cărora li s-a acordat dreptul pentru imprimarea de sine stătător a facturilor fiscale cu atribuirea seriei şi diapazonului de numere, li se permite imprimarea de sine stătător a formularelor facturii fiscale într-o singură limbă, dar obligatoriu în limba de stat.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.