28
12 2018
451

3. (28.6.4.42) Este scutită de TVA fără drept de deducere plasarea şi comercializarea mărfurilor în magazinele, barurile şi restaurantele duty-free?

Potrivit prevederilor art. 103 alin. (6) din Codul fiscal sunt scutite de TVA fără drept de deducere plasarea şi comercializarea mărfurilor în magazinele, barurile şi restaurantele duty-free.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.