15
11 2017
193

3. (29.6.14) În cazul în care rezidenții parcului IT nu respectă condițiile de aplicare a facilităților, conform Legii nr. 77 din 21 aprilie 2016 cu privire la parcurile pentru tehnologia informației, cum se vor calcula obligațiile acestora față de bugetul public național?

Conform prevederilor art. 15 alin. (5) din Legea nr. 77 din 21 aprilie 2016 cu privire la parcurile pentru tehnologia informației, în cazul în care rezidenții parcului nu respectă condițiile de aplicare a facilităților prevăzute în legea menționată, obligațiile acestora față de bugetul public național se recalculează în modul general stabilit, începând cu perioada fiscală în care a fost comisă încălcarea, în conformitate cu legislația în vigoare.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.