15
06 2017
587

Privind achitarea obligațiilor fiscale aferente subdiviziunilor

În cazul în care entitatea mai are subdiviziuni în afară de sediul central, cum urmează a fi achitat impozitul pe venit reținut la sursa de plată?


Conform art. 7 alin. (5) din CF, pentru executarea prevederilor art. 6 alin. (10) din CF, contribuabilii care au subdiviziuni şi/sau obiecte impozabile calculează şi sting prin achitare obligațiile fiscale aferente subdiviziunilor/obiectelor impozabile corespunzător locului amplasării acestora (cu excepția taxei pe valoarea adăugată, a accizelor, a taxelor destinate transferării în fondul rutier şi a impozitului pe venit stabilit conform cap. 71 din titlul II al Codului fiscal).
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.