22
08 2017
1082

Despre justificarea livrării de mărfuri la export persoanelor nerezidente

Dacă subiectul impozabil efectuează livrarea de mărfuri la export persoanelor nerezidente, prin ce document primar urmează să fie justificată operațiunea dată?

În conformitate cu prevederile art. 20 alin. (4) din Legea contabilității nr. 113-XVI din 27 aprilie 2007, pentru operațiunile de export-import al activelor și serviciilor, drept documente primare pot fi utilizate documentele aplicate în practica internațională sau cele prevăzute de contract.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.