15
11 2017
333

1. (29.6.16) Au obligația rezidenții parcurilor pentru tehnologia informației de a ține evidența și de a calcula uzura mijloacelor fixe în scop fiscal conform modului prevăzut de titlul II din Codul fiscal?

În conformitate cu prevederile art. 376 alin. (1) din Codul fiscal, pe perioada aplicării impozitului unic, rezidenții parcurilor pentru tehnologia informației nu au obligația de a ține evidența şi de a calcula uzura mijloacelor fixe în scop fiscal conform modului prevăzut în titlul II. Evidența mijloacelor fixe se va efectua în conformitate cu normele contabile stabilite.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.